×

Artur Wichniarek przed półfinałami Ligi Mistrzów. Zespół wierzy w finał pomimo niewykorzystania swojego potencjału

Artur Wichniarek przed półfinałami Ligi Mistrzów. Zespół wierzy w finał pomimo niewykorzystania swojego potencjału

Bardzo ciekawy tekst. Dzięki za podzielenie się nim! Poniżej znajdziesz tekst podzielony na logiczne akapity:

„Na inaugurację rozgrywek piłkarze BVB pojechali do Paryża bardzo przestraszeni, więc zakładam, że wyciągną wnioski z tamtego meczu – prognozuje Artur Wichniarek.

Mają jakość, ale mają duże wahania formy, które nie pozwoliły im marzyć o mistrzostwie Niemiec. Mecze z PSG będą dla niemieckiej drużyny pewnym rewanżem, bo jednak przegrali wyraźnie w Paryżu, a trener Edin Terzic był wówczas mocno skrytykowany za błędną taktykę. Ale w kolejnej rundzie z Barceloną nie było tak różowo ze strony Mbappe, bo był wyłączony.

Jest to do zrobienia, tyle, że Borussia nie ma tak dobrego prawego obrońcy. Takim nie jest Julian Ryerson, dlatego BVB musi grać dobrze całym blokiem defensywnym, asekurować i podwajać krycie Francuza. To oni są wykonawcami zadań taktycznych.

Powiedział o tym wyraźnie Thomas Mueller z Bayernu, broniąc krytykowanego ostatnio Thomasa Tuchela. W półfinale PSG z Borussią oceniam szanse 60 do 40 na korzyść mistrzów Francji, choć nie podoba mi się do końca ich gra. Mają ogromny potencjał, ale na poziomie Ligi Mistrzów od wielu sezonów go nie pokazują.

[To on zastąpi Jurgena Kloppa w Liverpoolu.”

Post Comment