×

Robert Lewandowski ustanowił nowy rekord w historii piłki nożnej, imponująca forma!

Sytuacja zaczęła się poprawiać w 2024 roku, jednak wciąż Polak miał dobre mecze przeplatane słabszymi. Teraz znowu pokazał swoją snajperską klasę, znacząco przyczyniając się do zdobycia przez Barcelonę 3 punktów w meczu z Valencią. “Duma Katalonii” przegrywała 1:2 do przerwy, ale zdecydowanie dążyła do zwycięstwa, zwłaszcza że grała w przewadze jednego zawodnika. Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 49., 82. i 93. minucie, będąc najstarszym zawodnikiem, który tego dokonał w lidze hiszpańskiej.

Polak miał dokładnie 35 lat i 253 dni i poprzedniego rekordzistę pokonał aż o prawie dwa lata – Ladislao Kubala strzelił hat-tricka w LaLidze mając 33 lata i 267 dni. Co ciekawe, na podium nie znalazł się Leo Messi, którego przebił Pierre Emerick Aubameyang – Gabończyk ustrzelił trzy gole w jednym meczu mając 32 lata i 247 dni, natomiast Messi swojego ostatniego hat-tricka w Hiszpanii zanotował w wieku 32 lat i 244 dni. Z pewnością wielu piłkarzy może pozazdrościć Lewandowskiemu takiej formy w tym wieku. Na pięć kolejek przed końcem rywalizacji Lewandowski ma 16 bramek, a prowadzący Artem Dowbyk 19.

Przed Polakiem, z przewagą jednej bramki, są jeszcze Jude Bellingham i Alexander Sorloth.