×

Iga Świątek – Sara Sorribes Tormo Live Score and Updates WTA Madrid 2024

Polka w bardzo dobrym stylu pokonała 6:1, 6:1 Soranę Cirsteę, a Hiszpanka po dwóch setach ciężkiej walki ograła 7:6, 6:3 Wiktorię Azarenkę. Rywalka naszej gwiazdy z pewnością będzie mogła liczyć na doping żywiołowej madryckiej publiczności. Polka wygrała wszystkie poprzednie spotkania, nie tracąc w nich ani jednego seta.

Ostatnio ograła Hiszpankę 6:2, 6:1 na początku tego sezonu w United Cup. Wcześniej pokonała ją dwukrotnie w 2023 roku – 6:4, 6:3 w Pekinie i 6:2, 6:0 na Wimbledonie. Sorribes Tormo jest bardzo solidna i waleczna, popełnia mało błędów.

Na mączce czuje się bardzo dobrze. W La Caja Magica w Madrycie tenisistki rywalizują na wysokości ponad 600 m n.p.m., przez co gra toczy się szybciej. Sara Sorribes Tormo uważa, że takie warunki bardzo pasują do jej stylu gry.

“Intensywność jej gry jest niesamowita, a sposób poruszania się spektakularny. Zawsze uderza piłkę wysoko, nie zostawia ci wolnej przestrzeni. Prawda jest taka, że jest bardzo mocna i gra bardzo szybko od początku do końca, co powoduje duży stres.

Dlatego osiąga tak imponujące wyniki. Bardzo ciężko za nią nadążyć. Ucieka i ucieka, a kiedy już ci ucieknie, nie dogonisz jej,” powiedziała Sara Sorribes Tormo po meczu z Wiktorią Azarenką.

“Tym razem spróbuję wyciągnąć wnioski z poprzednich meczów, myślę, że mi pomogą,” stwierdziła Sara Sorribes Tormo.