Aryna Sabalenka udało się pokonać Polkę po zaciekłej walce. Doskonały występ Magdy Linette

Magda Linette pojawiła się na kortach tenisowych w Madrycie, na korcie Manolo Santana. Mimo przegranego seta z Aryną Sabalenką, pokazała dobrą formę. W końcówce pierwszego seta Sabalenka zdobyła punkt, wygrywając go, a w drugim secie Linette zdołała przełamać Białorusinkę. To był pierwszy set, który Linette wygrała w meczach z Sabalenką.

Sabalenka odzyskała rytm w trzecim secie i ostatecznie wygrała mecz, wykorzystując błędy Linette. Jest to czwarta konfrontacja między zawodniczkami. Sabalenka zachowała zimną krew, wykorzystując błędy Polki i sięgnęła po zwycięstwo.