Taras Romanczuk przewodzi Jagiellonii do mistrzostwa. Legenda klubu o kapitanie liderze i jego szansach na EURO

Miało to miejsce w 1987 roku. Dostąpił tego zaszczytu jako piłkarz drugoligowy. Niebawem z zespołem awansował do ekstraklasy. Dołożył cegiełkę do sukcesu, bo został królem strzelców na zapleczu.

Teraz kibicuje, aby jego były klub sięgnął po mistrzostwo Polski. Uważa, że kluczowym w grze lidera jest kapitan Taras Romanczuk. To duża sztuka, że te wszystkie mecze w lidze rozegrał w barwach jednego klubu. Cenię go za pracę, którą wykonuje na boisku.

Bez niego nie byłoby tego fotela lidera. Pozostaje w cieniu, zabezpiecza nam tyły. Gdy nie gra, to od razu widać, jak bardzo go brakuje. To serce drużyny* – podkreślił.

Selekcjoner Michał Probierz powołał go na marcowe zgrupowanie. To dla kapitana Jagiellonii był powrót do drużyny narodowej po sześciu latach. Debiutował w niej za kadencji trenera Adama Nawałki. Zagrał godzinę w towarzyskim spotkaniu z Koreą Południową, które rozegrano na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

To był test przed mundialem w 2018 roku. Nie zaskoczyło mnie to, że Taras dostał powołanie na baraże, że zagrał w finale z Walią* – przekonywał Bayer w rozmowie z naszym portalem. – *Zasłużył sobie na to równą formą przez cały sezon. W drużynie narodowej mamy problem na pozycji defensywnego pomocnika.

Życzę mu, aby selekcjoner znów po niego sięgnął. W każdym razie ja bym go zabrał na to EURO* – podkreślił były napastnik Jagiellonii.