Prezes Jagiellonii komentuje reakcję kapitana Tarasa Romanczuka po trafieniu kolejki. Wypowiedziano słowa o poezji, motylach i testosteronie

W tym sezonie Jagiellonia ma niepowtarzalną szansę na wywalczenie mistrzostwa Polski. To było wyjątkowe osiągnięcie, bo do tej pory klub z Podlasia nigdy nie sięgnął po tytuł.

Dwa razy zajmował w lidze drugie miejsce. Teraz białostocki zespół przoduje w lidze i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek jest na czele z przewagą czterech punktów nad wiceliderem Lechem i pięcioma oczkami na Górnikiem.

Po spotkaniu z Pogonią (2:2) było dużo emocji w ekipie lidera. W doliczonym czasie Dominik Marczuk nie wykorzystał świetnej okazji.

Na pudło młodzieżowa nerwowo zareagował kapitan Taras Romanczuk, co pokazały kamery Canal+ Sport w programie Liga+ Extra. “Myślę, że mikrofony zebrały naturalną reakcję, która się trafia w szatniach nie tylko zawodowych piłkarzy” – powiedział Wojciech Pertkiewicz, prezes Jagiellonii w rozmowie z Kanałem Sportowym.

“Kiedy mamy frustrację po emocjonującym spotkaniu. Cóż, dowiedzieli się niektórzy, że zawodnicy po takich meczach niekoniecznie czytają sobie poezje i rozmawiają o motylach tylko trochę dosadniej przekazują do siebie informacje.

Ale chwilę później, to tak naprawdę śmieją się i już czysto merytorycznie rozbierają mecz na części, żeby w kolejnym spotkaniu, to co nie wyszło – wyszło” – opisywał i dodał: “Piłka, jedenastu chłopa na boisku, a łącznie w szatni trzydziestu paru. Wszyscy na wysokim testosteronie.

Tam buzuje” – stwierdził sternik Jagiellonii w rozmowie z Kanałem Sportowym. Henryk Kasperczak o powołaniu do wojska, jeżdżeniu w kajdankach, złamanej nodze.