Bartłomiej Wdowik sprawia wrażenie w dobrej formie przed nadchodzącym meczem

Udało się w końcu marca, zaliczył asystę podczas białostockiej kanonady (6:0) z ŁKS-em. W dwóch minionych kolejkach obrońca dorzucił do tego bramkę z Cracovią i współudział przy jednym z trafień Kristoffera Hansena w potyczce w Lubinie. *Chciałbym jeszcze w tym sezonie pomóc zespołowi asystą czy bramką.

Czy to się uda? Zobaczymy. Najważniejsza jest jednak wygrana.

Mój cel indywidualny jest ważny, ale najistotniejsze jest to, co mamy do osiągnięcia jako drużyna* – stwierdził Bartłomiej Wdowik, cytowany przez klubowe media przed meczem z Pogonią. [Jagiellonia bajeruje ligę i mknie po tytuł. – *Kamil Grosicki gra na lewej stronie, ale czasem schodzi na prawe skrzydło, więc jestem na niego gotowy* – zapewnia jeden z liderów aktualnego lidera tabeli.

I temat kadry narodowej przywołuje z nadzieją w głosie. – *Oczywiście, że chciałbym pojechać na EURO. Swoją postawą na boisku staram się potwierdzać te aspiracje w każdym kolejnym meczu.

Chcę potwierdzić swoją formę i dzięki temu dostać szansę na wyjazd* – deklaruje 23-latek rodem z Olkusza. Na razie dla Wdowika najważniejszy jest mecz z Pogonią, końcówka ligi i perspektywa triumfu w mistrzostwach Polski. * W szatni panują jak najbardziej pozytywne nastroje.

Jesteśmy liderem, a wyniki budują atmosferę. W szatni jesteśmy zżyci, dobrze się dogadujemy, panuje fajna atmosfera. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak to wygląda* – podkreśla białostoczanin.

[Zespół Adriana Siemieńca pogoni szczecinian? aut.) *i pokazać naszą siłę.

Pogoń ma dużo jakościowych zawodników, jak Efthymios Koulouris, Fredrik Ulvestad czy wspomniany „Grosik”. My jednak patrzymy na siebie i swoje atuty z przodu. Chcemy je wykorzystać, dominować, stwarzać sytuacje* – kreśli taktykę na piątkowy wieczór.

Początek meczu Jagiellonia – Pogoń w ramach 30. kolejki ekstraklasy w piątek o godz. 20.30 na stadionie miejskim w Białymstoku. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD.