Jacek Magiera broni się przed wszelką krytyką po meczu z Legią. Assertive words from Śląsk’s coach: “It’s an outstanding result”.

Jacek Magiera jest zadowolony z obecnej sytuacji i podkreśla, że jest to kluczowa część sezonu, która zadecyduje o osiągnięciu mistrzostwa Polski i udziale w europejskich pucharach. Mimo krytyki dotyczącej postawy jego drużyny w rundzie wiosennej, Magiera stanowczo odrzuca te zarzuty, tłumacząc, że jesienią wyznaczyli sobie wysokie cele, co sprawia, że obecne wyniki są odbierane jako negatywne.

Mimo zajmowania przedostatniego miejsca w tabeli wiosennych spotkań, trener nie załamuje się i tłumaczy brak skuteczności liczby stwarzanych okazji. Szczególnie mocnym argumentem jest dla niego bezbramkowy remis z Legią, kiedyś gry przy Łazienkowskiej.

Trener podkreśla wartość zdobytych czterech punktów z Legią oraz bilans bramkowy 4:0 jako znaczący wynik. Apeluje o docenienie tego, co drużyna osiąga.

Jego zdaniem, remis z tak silnym rywalem i obecnością 25 tysięcy kibiców powinien być pozytywnie oceniany.