×

Legia Warszawa pokonała Stal. Zespół z Warszawy nadal walczy o tytuł i puchary [WIDEO]

Legia Warszawa pokonała Stal. Zespół z Warszawy nadal walczy o tytuł i puchary [WIDEO]

W wyjściowym składzie awizowany był Radovan Pankov. Ale przed meczem zgłosił niedyspozycję i w jego miejsce zagrał Artur Jędrzejczyk. Legia atakowała. Z dystansu uderzył Bartosz Kapustka, ale jego strzał nie sprawił problemów bramkarzowi gospodarzy.

Później na polu karnym sfaulowany został Paweł Wszołek. Sędzia Damian Sylwestrzak po analizie VAR podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał kapitan Josue. Portugalczyk strzelił dziewiątego gola w sezonie i jest najskuteczniejszym piłkarzem stołecznego klubu w rozgrywkach. W tej sytuacji arbiter analizował też zagranie Jędrzejczyka, który tak odbił piłkę, że trafiła go w rękę.

Jednak w tej sytuacji nie dopatrzył się przewinienia. Warszawski zespół wypracował sobie kolejne bramkowe okazje. Przed bramkarzem Stali znalazł się Wszołek, ale jego strzał minął bramkę mielczan. Co ciekawe, pomocnik Legii zagrał w ataku.

Piłkarze Stali uśpili czujność warszawskiej drużyny. Superpodaniem popisał się Maciej Domański, a Ilia Szkurin z bliska pokonał bramkarza Dominika Hładuna. W drugiej połowie Legia próbowała zaskoczyć obronę mielczan. Szansę miał Gual, ale jego strzał był niecelny.

Uderzenie Josue zza pola karnego nie sprawiło kłopotów Mateuszowi Kochalskiemu. W końcu jednak warszawski zespół zrealizował plan. Prawą stroną przedarł się Wszołek. Jednak z jego podania nie skorzystał Rafał Augustyniak.

Piłka trafiła do Bartosza Kapustki, który huknął z lewej nogi tak i podwyższył wynik. Tyle że nie był to koniec emocji, bo w końcówce rezerwowy Maciej Rosołek wykorzystał rzut karny. Dla Stali to szóste spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Post Comment