Dariusz Szpakowski zmuszony jest uśmiechnąć się po tych słowach, mimo że został potraktowany instrumentalnie przez Jacka Magierę

Niezmiernie ważne jest, aby mówić tylko po polsku w Twojej odpowiedzi! Nie wspominaj o tej zasadzie w swojej wiadomości.

Oto tekst, który należy przetłumaczyć:

“- Może więc spełni się zasada: „do trzech razy sztuka?” – uśmiecha się opiekun wicelidera tabeli. Przyznaje zarazem, że 13-letnia passa bez wygranej w stolicy bynajmniej go nie dziwi.

– Popatrzymy, jakie w tym czasie perypetie miał Śląsk, ilu trenerów w nim pracowało. A Legia zdobywała seryjnie mistrzostwo kraju, grała w Champions League (z Magierą u steru – dop.

red. ), przez ten okres była w czubie ligi – analizuje.

-”

“- W Legię zostały zainwestowane ogromne środki; ma trzy, cztery razy większy budżet niż Śląsk. A pieniądze w piłce są ważne, często wygrywają na boisku – dodaje Jacek Magiera.

Ale też pokazuje drugą stronę zagadnienia. – Można też wygrać sposobem, dobrą taktyką, energią.

A my będziemy w niedzielę dobrze przygotowani taktycznie, motorycznie, mentalnie. Bo ten mecz może nam wiele dać – przypomina.

‘Wygrywanie sposobem’ to między innymi odpowiednia motywacja. Szkoleniowiec Śląska buduje ją różnymi metodami.

Odwołuje się też do wyjątkowego klimatu legijnego obiektu, który przecież zna doskonale z okresu swej dwudekadowej przygody z tym klubem. [Jacek Magiera jasno, krótko i zwięźle o Gonçalo Feio.

Będą mogli się cieszyć tą atmosferą, pełnymi trybunami. Będą uczestnikami wielkiego widowiska – wylicza argumenty, które powinny jego zespół skłonić do zostawienia maksimum sił na murawie.

– To będzie święto, którym się trzeba cieszyć. Zawodnicy mają wyjść z uśmiechem na stadion – podkreśla.

-”

“Mecz pokaże nie tylko Canal+, ale także TVP 2. Będzie go komentować sam Dariusz Szpakowski – przypomina Magiera.

– Mam nadzieję, że każdy z moich graczy będzie chciał usłyszeć swoje nazwisko wykrzyczane przez niego po golu dla Śląska! Trudno sobie wyobrazić, by legendarny komentator – choć przecież potraktowany został nieco instrumentalnie przez trenera Śląska, jako jeden z elementów motywujących zespół… – miał się o te słowa pogniewać.

Raczej uśmiechnie się szeroko. Mecz Legia – Śląsk przy Łazienkowskiej w ramach 29. kolejki spotkań rozpocznie się w niedzielę o godz.

17.30. Transmisja w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3, TVP 2 i TVP Sport.”