Piast zaskoczył Pogoń. Bezsilni Portowcy, zawiódł nawet Kamil Grosicki [WIDEO]

W 11. minucie po dalekim wyrzucie z autu, piłka trafiła na głowę Jorge’a Felixa. On przedłużył ją do Tomasza Huka, który strzelił głową obok bramkarza Pogoni. Jest to piąty gol z rzędu strzelony przez Piasta po stałym fragmencie gry, wyrzucie z autu lub rzucie rożnym.

W 21. minucie Piast zaskoczył kibiców, podwyższając prowadzenie po strzale Felixa z dystansu. Kamil Grosicki próbował oderwać Portowców kilkoma akcjami, ale również jemu brakowało skuteczności. Franciszek Smuda zareagował na odważną zapowiedź Kamila Grosickiego.

Piast był dobrze zorganizowany, bronił się całym zespołem, gdy było to konieczne. Końcówka meczu była niezwykle dramatyczna. Sześć minut przed końcem w polu karnym zatrzymany został Linus Wahlqvist, a po analizie VAR Pogoń otrzymała rzut karny.

Kamil Grosicki zawodził w ważnym momencie, strzelając obok słupka, co znacząco wpłynęło na wynik meczu. Po tej niespodziewanej porażce zmalały szanse Pogoni na ligowe podium w tym sezonie. W 90. minucie Kamil Grosicki nie trafił w bramkę podczas wykonywania rzutu karnego.

Ostateczny wynik to Piast Gliwice 2 – 1 Pogoń Szczecin. Składy zespołów:
Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru – Linus Wahlqvist, Leo Borges, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (86. Benedikt Zech) – Adrian Przyborek (56.

Wahan Biczachczjan), Joao Gamboa (69. Marcel Wędrychowski), Fredrik Ulvestad, Alexander Gorgon (69. Luka Zahovic), Kamil Grosicki – Efthymis Koulouris.

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa – Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz (80. Tom Hateley), Miłosz Szczepański (80. Michał Chrapek), Serhij Krykun (46.

Tihomir Kostadinov) – Jorge Felix (85. Damian Kądzior).