×

Casper Ruud nauczył Huberta Hurkacza grać na mączce i teraz zagra z nim w Monte Carlo

Casper Ruud nauczył Huberta Hurkacza grać na mączce i teraz zagra z nim w Monte Carlo

Hubert Hurkacz dotarł do trzeciej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo i jego kolejnym przeciwnikiem będzie Casper Ruud. Norweg pokonał Alejandro Tabilo z Chile wynikiem 6:2, 6:4, zdobywając tym samym prawo do gry z Polakiem. Wcześniej Hurkacz pokonał Hiszpana Roberto Bautistę Aguta 7:5, 7:6, co było jego szóstym zwycięstwem z rzędu na kortach ziemnych, na których dotychczas prezentował się gorzej. Oba zawodnicy już mieli okazję stoczyć pojedynki w 2022 roku – najpierw Ruud pokonał Hurkacza w 4. rundzie Roland Garros 6:2, 6:3, 3:6, 6:3, a potem Hubert zrewanżował się w Montrealu, wygrywając 5:7, 6:3, 6:2.

Ruud jest znany z dobrej gry na mączce. W latach 2022 i 2023 dotarł do finałów Roland Garros, przegrywając kolejno z Rafaelem Nadalem i Novakiem Djokoviciem. Obaj tenisiści często ćwiczyli razem w Estoril, a Hurkacz udzielił informacji, że Ruud udzielił mu kilku cennych porad dotyczących gry na mączce. Nawiasem mówiąc, żartował też, że za te wskazówki i lekcje Ruudowi postawi obiad i zagra z nim w golfa.

Po turnieju w Estoril Hurkacz wyprzedził Norwega w rankingu, zajmując obecnie 8. miejsce, podczas gdy Ruud jest na 10. miejscu. Norweg, z uśmiechem, stwierdził, że Hurkacz jest w świetnej formie i będzie jego zadaniem, aby go zatrzymać. Mecz Hurkacz – Ruud w 3. rundzie Monte Carlo odbędzie się w czwartek.

Post Comment