Robert Lewandowski po meczu z PSG rozwścieczył Hiszpanię. Duże emocje, aż może boleć głowa

FC Barcelona po kilku słabszych latach wróciła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, mimo że w tym sezonie nie brakowało jej gorszych momentów. Wiele mówi sam fakt, że Xavi już kilka miesięcy temu ogłosił odejście z klubu po zakończeniu tego sezonu. Robert Lewandowski będzie miał nowego trenera, ale niewykluczone, że obecny szkoleniowiec Barcy pożegna się z nią w wielkim stylu. W grze o zwycięstwo w LM zostało tylko osiem drużyn, a “Duma Katalonii” wykonała w środę znaczący krok w kierunku awansu do półfinału.

W Paryżu wygrała 3:2 z PSG. Raphinha i Andreas Christensen jako strzelcy goli byli głównymi bohaterami tego sukcesu, jednak Lewandowski również mógł być zadowolony ze swojego występu. Nawet pomimo braku trafienia, “Sport” zauważył, że zarządzał rozsądnie nielicznymi piłkami, które otrzymywał. Redakcja aficiondeportiva.es i “Mundo Deportivo” chwaliły Lewandowskiego za jego wyjątkową, precyzyjną grę, walkę o każdą piłkę i udział w kreowaniu akcji.

W trakcie meczu uczestniczył w kreowaniu akcji, przeszkadzał obrońcom i miał nawet szansę zdobycia gola. Jednak na portalu lesportiudectatalunya.cat skomentowano, że Lewandowski był nieprecyzyjny i cofał się o kilka kroków, aby kreować akcje dla kolegów. Miał okazję zdobyć gola na 1:0, ale zmarnował ją.