×

Hubert Hurkacz awansuje do ćwierćfinału turnieju w Madrycie!

Hubert Hurkacz szybko przełamał podanie Daniela Altmaiera, grając od początku bardzo agresywnie. Niestety nie wykorzystał szansy na wyjście na prowadzenie 3:0.

Po serii błędów stracił podanie i mecz się wyrównał. W pierwszym secie Polak słabo serwował, mając niski procent trafianego pierwszego podania (długo na poziomie ok. 55 proc.

), co Altmaier starał się wykorzystać. Na szczęście końcówka pierwszej partii należała do Hurkacza, który znów przełamał serwis Niemca i wygrał seta 6:4.

Odrobił straty, ale po chwili znów stracił serwis i wydawało się, że Daniel Altmaier doprowadzi do trzeciego seta. Na szczęście kolejna pogoń wrocławianina okazała się skuteczna.

Polak wyrównał i widać było, że coraz lepiej czuje się na korcie. W tie-breaku wrocławianin grał już bardzo skutecznie, a jego niemiecki rywal się pogubił.

Hubert Hurkacz rywalizował w 4. rundzie turnieju ATP w Madrycie poza zakończeniu spotkania Amerykanina Taylora Fritza z Argentyńczykiem Sebastianem Bazem. Polak kolejny mecz zagra we wtorek.