¿Qué pasará con Josue en el Legia? El director deportivo Jacek Zieliński sobre el futuro del capitán del club de Varsovia.

W ubiegłym roku drużyna wywalczyła z Legią Puchar i Superpuchar Polski. Ponadto zajęła drugie miejsce w lidze i odniosła sukces w Lidze Konferencji, awansując do fazy pucharowej. Kontrakt Josue wygasa w czerwcu 2024 roku, lecz perspektywa jego przedłużenia jest niejasna. Po jednym z meczów Portugalczyk wypowiedział się na ten temat, wyrażając niepewność co do przyszłości.

Josue był ulubieńcem trenera Kosty Runjaicia, który miał kluczowy wpływ na jego rolę w drużynie. Jednak niedawno doszło do zmiany szkoleniowca w Legii – nowym trenerem został Goncalo Feio. W jaki sposób ta zmiana wpłynie na Josue? To pozostaje do zobaczenia.

Dyrektor sportowy Legii, Zieliński, powiedział, że decyzja w sprawie przyszłości Josue będzie zależała od opinii nowego trenera. Klub potrzebuje również poznania postawy samego zawodnika. Nowy trener oznacza nowe szanse dla każdego z zawodników, dlatego nadchodzące siedem meczów będzie miało kluczowe znaczenie dla tych, których kontrakty się kończą. Kosta Runjaić, po swoim odejściu z Legii, również zabrał głos w sprawie sytuacji w drużynie.