Legia Warszawa zwolniła Kostę Runjaića po kolejnym potknięciu, władze klubu powiedziały dość

Stołeczny zespół Legia Warszawa odpadł z Pucharu Polski jeszcze przed półfinałami. Po udanej przygodzie w europejskich pucharach zostało tylko wspomnienie. Drużyna, która rzucała wyzwanie Aston Villi w fazie grupowej, dostała srogie lanie od Molde w fazie pucharowej. Podopiecznym Kosty Runjaicia pozostała walka w lidze o mistrzostwo lub podium dające awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie, ale póki co oba te cele nie są spełniane.

Legia mogła znacznie poprawić swój byt w hicie kolejki przeciwko Jagiellonii, jednak to się nie udało. Zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli, tracąc 3 punkty do 2 miejsca zajmowanego przez WKS Śląsk Wrocław oraz 5 punktów do liderującej Jagiellonii. Legia nie potrafiła pokonać u siebie właśnie liderującej Jagiellonii. Choć prowadziła 1:0, to ostatecznie podopieczni Adriana Siemieńca doprowadzili do remisu 1:1.

Kosta Runjaić spędził w Legii Warszawa niespełna dwa lata. Swoją misję zaczął w lipcu 2022 roku, przenosząc się do stolicy po niemal 5 latach spędzonych w Pogoni Szczecin. Poprowadził on “Wojskowych” do dwóch trofeów – Pucharu Polski w sezonie 2022/23 oraz Superpucharu Polski w sezonie 2023/24.