Hurkacz – Draper ATP Monte Carlo Transmisja TV: Gdzie oglądać mecz STREAM ONLINE LIVE 9.04.2024

Hubert Hurkacz zaczyna dzisiaj swoją walkę w Monte Carlo, a jego pierwszym rywalem będzie Brytyjczyk Jack Draper (nr 39). Bilans tej rywalizacji to 2-1 dla Polaka.

Ostatnio górą był Draper, który ograł Hurkacza 6:2, 6:4, 7:5 w US Open 2023. Wcześniej wrocławianin pokonał Brytyjczyka 6:3, 6:7, 7:5 w Monte Carlo w 2023 r. i 7:6, 6:7, 6:1 w Antwerpii w 2022 r. Jack Draper jest leworęczny, a z takimi Hubertowi często gra się ciężko.

Polski tenisista rozpoczął rywalizację pokrzepiony triumfem w Estoril, ale z drugiej strony ma bardzo mało czasu na odpoczynek po tym sukcesie. Hurkacz zagra swój pierwszy mecz w Monte Carlo już we wtorek.

W notowaniu ATP Race zajmuje obecnie 7. pozycję. Mecz Hurkacz – Draper zaplanowano na wtorek, ale istnieje możliwość, że ze względu na prognozy deszczu może być przełożony na kolejny dzień – informuje Wojciech Fibak.

Hurkacz zacznie rywalizację w 1. rundzie, ponieważ ostatnio był poza Top-8, a wolny los i awans do 2. rundy bez gry ma ósemka najwyżej rozstawionych zawodników. Początek meczu Hurkacz – Draper jest zaplanowany po godzinie 12.30, chociaż plany mogą ulec zmianie ze względu na przewidywany deszcz.

Warto zaznaczyć, że Draper jest leworęczny i z tego powodu może sprawić Hurkaczowi trudności.