Puchar Davisa: Hubert Hurkacz pokonał Siergieja Fomina zdecydowanie! Polska prowadzi z Uzbekistanem RELACJA NA ŻYWO WYNIK

Polscy tenisiści rozpoczynają swoją walkę z Uzbekistanem w ramach Pucharu Davisa. Pierwszy mecz to starcie między Hubertem Hurkaczem a Siergiejem Fominem. Mariusz Fyrstenberg, kapitan drużyny polskiej, zaznacza, że są bardzo zadowoleni z mocnego składu, a szczególnie z udziału Huberta Hurkacza, który obecnie należy do czołówki światowych tenisistów. Z kolei uzbeccy tenisiści zajmują dalekie pozycje w rankingu ATP, gdzie Fomin znajduje się na miejscu 665.

Fyrstenberg ocenia, że rywale są silniejsi w rozgrywkach daviscupowych niż w turniejach singlowych. Hubert Hurkacz zajmuje obecnie wysoką pozycję w rankingu ATP, co jest wynikiem udanego występu w Australian Open, gdzie doszedł do ćwierćfinału. Hurkacz także podkreśla, że miał obiecujący początek sezonu, wyrażając nadzieję na dalszy rozwój formy i grę na coraz wyższym poziomie.