Polskich skoczków wstrząsa kontrowersja. Polski Związek Narciarski potwierdza, że zawodnik jest chory! Data jego powrotu już znana

Zawody Pucharu Świata w Willingen będą wielką szansą dla reprezentantów Polski w skokach narciarskich. Konkurs może przynieść wyczekiwaną poprawę formy, szczególnie, że występy Polaków w trakcie mistrzostw świata w lotach przed tygodniem dawały wrażenie na to, że kolejne zawody mogą być udane. Na nieszczęście, na kilka godzin przed inauguracją zawodów, PZN podał informację, że jeden z polskich sportowców nie wystąpi w kwalifikacjach do sobotniego konkursu ze względu na chorobę.

Polak nie wystąpi w kwalifikacjach przez chorobę. Sportowcem, którego ominą piątkowe zmagania jest Paweł Wąsek. Jak podał PZN, sportowiec zmaga się z chorobą i będzie do dyspozycji dopiero w niedzielę.

“Paweł Wąsek nie weźmie udziału w piątkowych kwalifikacjach w PŚ w Willingen z powodu choroby. Niewykluczone, że nasz zawodnik – w przypadku poprawy stanu zdrowia – przystąpi do niedzielnej rywalizacji na Muehlenkopfschanze.” – brzmi komunikat PZN podany na mediach społecznościowych federacji.