Dlaczego Qendrim Zyba trafił do Legii? Dyrektor Jacek Zieliński tłumaczy transfer reprezentanta Kosowa

Reprezentant Japonii przygotowywał się z zespołem na zgrupowaniu w Turcji. Wprowadził się wyśmienicie, złapał kontakt z zespołem i pokazał, że będzie dużym wzmocnieniem. Został wypożyczony na pół roku.

Jednak jak się sprawdzi to zostanie wykupiony. Ustalono warunki umowy na kolejne 2,5 roku. To reprezentant Kosowa, zagrał w czterech meczach drużyny narodowej.

W Legii będzie występował z numerem 11. Ma być konkurencją dla linii pomocy, z której odszedł Bartosz Slisz. W każdym razie stołeczny klub na to liczy i wiele sobie po tym transferze obiecuje.

“Zyba grał bardzo dużo i regularnie w klubie” – powiedział Jacek Zieliński, cytowany przez klubowe media. “Zebrał doświadczenie w europejskich pucharach, jest reprezentantem kraju. Przychodzi do nas w bardzo dobrym dla piłkarza wieku.

Jest playmakerem. Jego profil: dobrze atakuje, ale też broni – pasuje do naszego ustawienia” – podkreślił dyrektor sportowy stołecznego klubu.