×

Iga Świątek w Madrycie: Polka w finale turnieju WTA!”, “Super Express”

Turniej tenisowy w Madrycie odbywa się na wysokości ponad 600 m n.p.m., co sprawia, że piłki poruszają się szybciej, zyskując dużą prędkość. Te specyficzne warunki sprzyjają silnemu stylowi gry Madison Keys, która charakteryzuje się potężnym serwisem oraz mocnymi uderzeniami.

Madison Keys wyraziła przekonanie, że jej styl gry idealnie pasuje do warunków w Madrycie, co zaowocowało jej sukcesem w turnieju. Pokonała m.in.

Coco Gauf i Ons Jabeur, co doprowadziło ją do półfinału. Iga Świątek doświadczyła na własnej skórze groźnej gry Madison Keys w ich ostatnim meczu.

Wcześniej, dwa lata temu na szybkim korcie w Cincinnati, Polka przegrała z Amerykanką 3:6, 4:6. Przed półfinałem w Madrycie, Świątek podkreśliła trudność w grze z Keys, zaznaczając, że Amerykanka potrafi bardzo mocno uderzać piłki.

W meczu półfinałowym w Madrycie Iga Świątek zachowała skupienie i precyzję, kontrolując przebieg gemów i wywierając presję na swojej groźnej przeciwniczce. Pomimo efektownych uderzeń ze strony Keys, pierwszy set toczył się pod kontrolą Świątek.

W drugim secie Polska tenisistka również odskoczyła rywalce, skutecznie serwując w trudnych momentach, co przypieczętowało jej zwycięstwo. Iga Świątek zatewczas cieszyła się ze zwycięstwa, czekając na ogłoszenie jej przeciwniczki w finale, które odbędzie się w sobotę o godzinie 18:30, po meczu Aryny Sabalenki i Jeleny Rybakiny.