Zbigniew Boniek krytykuje polską ligę w ostrym wywiadzie dla Super Expressu.

Były szef Polskiego Związku Piłki Nożnej wyraził swoje zdanie na temat problemów, z jakimi boryka się polska liga piłkarska, porównując ją do innych europejskich rozgrywek. Według niego, różnice między najlepszymi drużynami a drużynami spadkowymi są znacznie większe w porównaniu do innych topowych lig.

Boniek, w rozmowie z “Prawdą Futbolu”, wyraził swoje zdanie na temat poziomu polskiej ligi, twierdząc że nie można jej porównać z innymi czołowymi ligami europejskimi. Zaznaczył również, że problemem w naszej lidze jest kwestia kreowania akcji bramkowych.

Natomiast stwierdził, że mecze pierwszej ligi są ciekawsze, a w ekstraklasie przeważa taktyka. Boniek skomentował również, że nie ma gwiazd w polskiej lidze i że poziom drużyn jest podobny, a sami piłkarze wmawiają sobie, że są znakomici.

Jego zdaniem, istnieją również różnice pomiędzy meczami polskiej ligi a meczami innych lig, zaznaczając, że pierwsza liga jest bardziej wyrównana, a ekstraklasa przeważa taktyka.