Ostre starcie: Dawid Szwarga otrzymuje kolejne wotum zaufania, ale jego zespół jest osłabiony.

Trener częstochowian przeżywa trudne chwile w swojej pierwszej samodzielnej pracy od początku sezonu. Stara się pracować w stylu swojego niedawnego mentora, ale doświadcza trudności związanych m.in.

z licznymi kontuzjami graczy oraz wpisami właściciela klubu w mediach społecznościowych. Eksselekcjoner Biało-Czerwonych zauważa, że trener miał trochę przeszkód rzuconych pod nogi.

Po ostatniej porażce Rakowa w Radomiu, Michał Świerczewski napisał, że był zły po meczu z Puszczą, rozgoryczony po spotkaniu z Ruchem, a teraz nie jest w stanie opisać swoich uczuć. Ivica Vrdoljak z kolei wyraża swoje obawy co do trzęsienia w Legii, uważając, że publiczne wyrażanie wątpliwości nie przynosi nic dobrego zespołowi, który przez kilkadziesiąt godzin nie wie, jakie będą dalsze losy sztabu.

Jerzy Engel podkreśla, że dalej będą inwestować w rozwój Dawida Szwargi jako pierwszego trenera, rozwiały to wątpliwości. Jednakże nie chce wywróżyć wygranej w sobotnim starciu ani medalu dla Rakowa, a także akcentuje, że Hiszpan Ivi Lopez znaczy bardzo wiele dla drużyny, lecz nie będzie obecny w spotkaniu z Legionistami, ponieważ udaje się na konsultacje medyczne do Hiszpanii z powodu “dyskomfortu” w zoperowanym kolanie.

Początek meczu Raków – Legia w ramach 28. kolejki ekstraklasy odbędzie się w sobotę o godzinie 20.00. Transmisja będzie dostępna w Canal+ Sport.