Zbigniew Boniek zawstydził polski klub w programie na żywo. Super Express opisał to dosadnie.

Do zakończenia sezonu 2023/24 w Ekstraklasie pozostało pięć kolejek. Na ten moment liderem jest Jagiellonia Białystok, która ma na koncie 55 punktów. Za jej plecami znajduje się Śląsk Wrocław z 51 “oczkami”.

Takim samym dorobkiem może pochwalić się uzupełniający podium Lech Poznań. Kibice “Kolejorza” nie mogą jednak przeżyć, że ich pupile nie są aktualnie na czele, tym bardziej, że postrzegani przed sezonem jako najwięksi konkurenci rywale wyraźnie zawodzą. Wiosną Lech gra mało atrakcyjnie, a zespół Mariusza Rumaka notuje też wpadki.

Wystarczy wspomnieć tu porażkę z walczącą o ligowy byt Puszczą Niepołomice 0:2. W ostatni weekend ekipa z Poznania wymęczyła wygraną nad niemal pewnym spadkowiczem ŁKS-em Łódź 3:2. Reprezentant Polski ujawnił prawdę o Michale Probierzu.

Już jako prezes PZPN rzadko powstrzymywał się od emocjonalnych komentarzy. Teraz nie jest inaczej. Niedawno Boniek był gościem programu ligowego portalu “Meczyki”.

W trakcie rozmowy postanowił wypowiedzieć się o Lechu Poznań. Jego recenzja z pewnością nie była przyjemna dla wszystkich związanych z poznańskim klubem. Białostoczanie regularnie punktują, grają atrakcyjny futbol i zdaniem wielu pewnie zmierzają ku wielkiemu sukcesowi.

Zdaniem Bońka tylko sama drużyna ze stolicy Podlasia może odebrać sobie szansę na wygranie ligi. *- Jedynym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski jest Jagiellonia Białystok. Tylko ona może zawalić tę sprawę* – stwierdził w programie.