×

WTA Madryt: Kiedy Iga Świątek gra półfinał z Madison Keys? O której godzinie mecz 1/2 finału

Iga Świątek poznała swoją rywalkę na półfinale turnieju WTA w Madrycie, która będzie nią Madison Keys. Amerykanka była w starciu z Ons Jabeur długo bezradna, przegrywając 0:6, 0:2.

Jednak nagle zdołała się podnieść i odwrócić losy meczu, zwyciężając 0:6, 7:5, 6:1. Po spotkaniu Iga Świątek powiedziała, że w końcówce pierwszego seta trochę się spięła, co spowodowało błędy, ale w drugim secie miała więcej pomysłów i wiedziała, że jeśli będzie grała swoje, to będzie dobrze.

Bilans rywalizacji między nimi to 2-1 dla Polki. Iga wygrała dwa pierwsze mecze, a Madison Keys zrewanżowała się Polce w 2023 roku w Cincinnati.

Oceniając grę Keys, Iga Świątek mówi, że jest to zawodniczka, która uderza piłki bardzo mocno, co stanowi jej atuty, w tym potężny płaski serwis i mocne uderzenia z głębi kortu. Iga Świątek potrzebuje tylko dwóch zwycięstw, żeby po raz pierwszy w karierze wygrać turniej WTA w Madrycie, który jest jedynym dużym turniejem rozgrywanym na mączce, w którym jeszcze nie triumfowała.

Dotychczas wygrała Roland Garros trzy razy, Rzym dwa razy oraz Stuttgart dwa razy. Po turnieju w Madrycie ma szansę wyprzedzić Agnieszkę Radwańską pod względem pieniędzy zarobionych na korcie.

Na ten moment zarobiła już 284 590 euro, a Agnieszka Radwańska z turniejowych premii uzbierała 27,68 mln dolarów. Przed turniejem w Madrycie w dorobku Igi Świątek było 27,17 mln dol.

Będzie to pierwszy półfinał w kolejności, więc Iga Świątek zagra około godziny 14-15. Transmisje TV z turnieju WTA w Madrycie można oglądać na antenie Canal+ Sport.