×

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju w Madrycie, pokonując groźną Haddad Maia!

Iga Świątek i Beatriz Haddad Maia spotkały się w Madrycie po raz czwarty. Polka prowadzi w bezpośrednich starciach 3-1. Brazylijka pokonała Świątek dwa lata temu w Toronto, ale od tego czasu Polka dominuje – wygrywając w Roland Garros 2023 i w United Cup w tym sezonie.

Świątek przyznała, że pojedynki z Haddad Maia były trudne, podkreślając umiejętności rywalki na mączce. Iga Świątek zeszła z obecnych rozgrywek o półfinał w Madrycie. W pierwszym secie oddała inicjatywę, ale po przerwie toaletowej wróciła skoncentrowana i ostatecznie zwyciężyła.

Brazylijka próbowała odrobić straty, ale solidność i skuteczność Świątek sprawiły, że Polka utrzymała kontrolę nad meczem. Iga Świątek walczy teraz o swój pierwszy triumf w Madrycie. Zeszłoroczny finał przegrała z Aryną Sabalenką.

Warunki w Madrycie, na wysokości ponad 600 m n.p.m., sprawiają, że gra jest szybsza. Świątek podkreśla wagę odpowiedniego naciągu rakiety i kontrolę ryzyka. Świątek zagra w czwartek z zwyciężczynią meczu między Ons Jabeur i Madison Keys.