Koncert gry Igi Świątek! Polka demolka, Sara Sorribes Tormo rozgromiona w Madrycie!

Iga Świątek przystąpiła do 4. rundy turnieju WTA w Madrycie przeciwko Sarze Sorribes Tormo. Dotychczas Polka i Hiszpanka spotkały się trzy razy, zawsze z pozytywnym wynikiem dla Igi. Sorribes Tormo wypowiadając się przed meczem chwaliła grę liderki rankingu WTA, zwracając uwagę na jej niesamowitą intensywność gry i spektakularny sposób poruszania się na korcie, oraz jej szybkość, która wywiera presję na przeciwnika. Ile zarobiła Iga Świątek za ćwierćfinał w Madrycie?

Liderka rankingu uspokoiła grę, zwiększając precyzję i dominację na korcie. Tymczasem Hiszpanka skupiła się na spowalnianiu tempa gry, rozpoczynając ataki wysokimi kozłami i czekając na błędy Świątek. Polka odpowiedziała konsekwentną grą, skupiając się na atakującym bekhendzie rywalki. W drugim secie Sił Sorribes Tormo opadła, a Iga wygrywała gemy szybko i pewnie.

Teraz Iga Świątek przygotowuje się do meczu ćwierćfinałowego z Beatriz Haddad Maią, który odbędzie się już we wtorek.