Hiszpanie zachwyceni Lewandowskim: nowa era w Barcelonie po hat-tricku Polaka

Jan Urban obecny trener Górnika Zabrze. – *To tylko 16 goli, zazwyczaj strzelam więcej. Mamy dużo okazji do strzelenia goli.

Musimy grać jeszcze szybciej, ale cała drużyna gra dobrze w ofensywie* – mówił po meczu Lewandowski. Dużo ciepłych słów do Polaka skierowały natomiast hiszpańskie media. – *W szalonym meczu na ratunek przyszedł polski napastnik Robert Lewandowski* – napisano na łamach Marki, która określiła go mianem „uwolnionego”.

Wskazano też, że zwycięstwo Barcelony oddaliło Real Madryt od fetowania tytułu mistrzowskiego przynajmniej o tydzień. Hiszpanie wskazują ponadto, że Lewandowski „zaostrza” walkę o koronę króla strzelców w LaLidze. Zdecydowanie szerszy kontekst tego meczu zarysowuje „AS”, który pisze o nowej erze w Barcelonie – tej, w której Xavi decyduje się pozostać na stanowisku.

Madrycki dziennik wskazuje, że to właśnie „Lewandowski przewodzi nowej erze”. Dziennikarze wskazali, że wielu doświadczonych zawodników w Barcelonie wciąż zawodzi, ale nie są to na pewno Lewandowski czy Gundogan. –

* Mecz został zaplanowany jako pierwszy w nowej erze, która została ogłoszona bardzo niedawno i jeśli trzeba wyciągnąć wnioski, Xavi ma jeszcze wiele do zrobienia.

Zawodnicy, którzy powinni tu być, aby coś zmienić, z kilkoma wyjątkami, takimi jak Lewandowski i Gündogan, nadal zawodzą* – oceniono na łamach „AS” i podkreślono, że szczególnie ostatni gol Lewandowskiego, z rzutu wolnego, był niebagatelnej urody.