×

Iga Świątek pokonała ponownie Soranę Cirsteę! Zdecydowane zwycięstwo i awans do 4. rundy w Madrycie

Iga Świątek pokonała ponownie Soranę Cirsteę! Zdecydowane zwycięstwo i awans do 4. rundy w Madrycie

Iga Świątek znów pokonała Soranę Cirstea, doświadczoną Rumunkę, która zajmuje 30. miejsce w rankingu WTA. Cirstea starała się grać agresywnie, lecz popełniała dużo błędów. Świątek szybko zbudowała przewagę i kontrolowała przebieg rywalizacji w obu setach, niezrażona niską temperaturą. Po meczu Świątek powiedziała, że czuła się komfortowo, chociaż musiała wstać bardzo wcześnie.

Polka z uśmiechem dodała, że ma teraz cały dzień wolny. Ostatnio Polka rozgromiła Rumunkę 6:1, 6:1 na drodze do trzeciego triumfu w Katarze. W kluczowych momentach Iga była bardziej skuteczna. W 4. rundzie Świątek zagra z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo, która pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.

Piłki w rozrzedzonym powietrzu latają szybko, nabierając przyśpieszenia. Świątek, mająca dobre wspomnienia z Madrytu, doszła tam rok temu do finału. Iga analizowała, że w tych warunkach gra się nieco trudniej, ale ma nadzieję, że wykorzysta swoje doświadczenie i wiedzę, aby odnieść sukces. Ważny będzie odpowiedni naciąg rakiety i nie podejmowanie zbyt dużego ryzyka na korcie.

Post Comment