×

Jak oglądać transmisję na żywo meczu Iga Świątek – Xiyu Wang w WTA Madryt 25.04.2024?

Jak oglądać transmisję na żywo meczu Iga Świątek – Xiyu Wang w WTA Madryt 25.04.2024?

Iga Świątek łączy siły z Xiyu Wang już dzisiaj w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. 23-letnia Chinka zajmuje 52. miejsce w rankingu. Ma 182 cm wzrostu, jest leworęczna i gra agresywny tenis oparty na poteżnych uderzeniach z głębi kortu. Xiyu Wang, starsza od Igi Świątek o 2 lata, była liderką juniorskiego rankingu.

Wygrała juniorski US Open w singlu i Wimbledon w deblu (w 2018 r.). Iga Świątek nigdy wcześniej z nią nie grała. Tenisiści walczą w Magicznym Pudełku (La Caja Magica), jak nazywany jest efektowny kompleks sportowy w stolicy Hiszpanii. Warunki są tam bardzo wymagające.

To jedyny duży turniej rozgrywany na kortach ziemnych, którego polska “Królowa Mączki” nigdy nie wygrała. Rok temu po pasjonującym trzysetowym boju przegrała w finale 3:6, 6:3, 3:6 z Aryną Sabalenką. Rok temu Iga Świątek sama przyznała, że jest to dla niej spore wyzwanie. Tenisiści walczą na wysokości około 600 m n.p.m., co ma duży wpływ na tempo gry i lot piłek, które w rozrzedzonym powietrzu trudniej kontrolować.

Runda turnieju WTA w Madrycie zostanie rozegrana w czwartek 25 kwietnia. Początek meczu Świątek – Wang po godzinie 19 (nie wcześniej, piąty mecz od godz. 11, po meczu Rafaela Nadala).

Post Comment