×

Vital Heynen znowu trenerem reprezentacji siatkarzy. Federacja przekazała oficjalne potwierdzenie

Vital Heynen znowu trenerem reprezentacji siatkarzy. Federacja przekazała oficjalne potwierdzenie

Vital Heynen ostatnio skupił się głównie na żeńskiej siatkówce po zakończeniu pracy z reprezentacją polskich siatkarzy jesienią 2021 roku. Został trenerem niemieckiej reprezentacji siatkarek oraz tureckiego klubu żeńskiej najwyższej klasy rozgrywkowej – Nilüfer Belediyespor. Niestety, Heynen stracił pracę, a jego drużynie pozostały tylko iluzoryczne szanse na udział w zmaganiach olimpijskich na podstawie miejsca w rankingu światowym.

Ostatnio zrezygnował z pracy w niemieckiej kadrze, pomimo dobrych wyników osiągniętych w pierwszym sezonie pracy. Niestety, w kolejnym roku drużyna miała gorsze wyniki, co doprowadziło do pożegnania z trenerem. Heynen był także rozważany przez reprezentację Iranu, jednak tamtejszy związek wybrał krajową opcję.

Ostatecznie znalazł zadanie wzmocnienia siatkówki męskiej w Chinach, które mają na celu przygotowanie do walki o igrzyska olimpijskie w Los Angeles w 2028 roku. Michał Winiarski, kolega z reprezentacji, chwali pracę Heynena, szczególnie za zdobycie złotego medalu mistrzostw świata w 2018 roku w Turynie. Heynen odnosił sukcesy na wielu dużych imprezach, jednak złotego osiągnięcia nie powtórzył w mistrzostwach Europy, igrzyskach olimpijskich ani w Lidze Narodów.

Post Comment