Policja zalała do domu Łukasza Podolskiego! Poważne kary grożą mu, potwierdzają służby

Lukas Podolski, mimo wieku, jest dużym wsparciem dla Górnika Zabrze na boisku. Jednak jego zaangażowanie poza boiskiem jest równie istotne. Jego kontakty i zaangażowanie w klub są nieocenione, zwłaszcza w obliczu trudności finansowych, takich jak opóźnione wypłaty dla zawodników.

Podolski był krytyczny wobec poprzedniej prezydent miasta Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik, która również zarządza klubem. Jego działania mogą ponieść konsekwencje. Przed wyborami, Podolski zapowiedział, że będzie spotykał się z kibicami w dzielnicach.

Został jednak zgłoszony na policję za agitację polityczną w ciszy wyborczej. Policja potwierdziła interwencję, ale nie była w stanie stwierdzić, czy doszło do przestępstwa. Podolski został wylegitymowany, a notatka służbowa została przekazana do Zespołu ds.

Wykroczeń w celu dalszego postępowania. Jeśli zgłoszenia potwierdzą zarzuty stawiane przez zgłaszających, Podolski może zostać ukarany finansowo za złamanie ciszy wyborczej, co grozi grzywną do 5 tys. zł.

Nie jest jednak zabronione nawoływanie do udziału w wyborach, bez wskazywania konkretnego kandydata.