Kiedy rozpoczyna się mecz Hurkacza ATP Madryt 2024? Z kim gra Hurkacz w pierwszym meczu?

Hubert Hurkacz powraca do cyklu ATP w Madrycie po odniesieniu triumfu w turnieju ATP 250 w Estoril. Dotarł do 1/8 finału w Monte Carlo, a następnie zrobił sobie przerwę w startach, koncentrując się na odpoczynku i spokojnych treningach. Rywalizację Hurkacza rozpocznie w 2. rundzie, gdzie jego przeciwnikiem będzie Jack Draper (nr 43) lub kwalifikant. Hurkacz ma pozytywny bilans rywalizacji z Brytyjczykiem, wygrywając 3 z 4 poprzednich spotkań.

Ostatnio pokonał Drapera w Monte Carlo wynikiem 6:4, 3:6, 7:6. Brytyjczyk jest leworęczny, co może stanowić wyzwanie dla Hurkacza, jednakże nasz tenisista zdecydowanie będzie faworytem w przypadku kolejnego meczu z Draperem. Transmisje TV z turnieju ATP w Madrycie dostępne będą na antenie Polsatu Sport oraz innych sportowych kanałach Polsatu.