Rzeczywiste fakty na temat Wojciecha Szczęsnego: jego wypowiedź wywołała jasność co do jego odejścia.

Wojciech Szczęsny ma niejasną sytuację. Kontrakt Polaka z Juventusem nie został przedłużony i na razie nic nie wskazuje na to, aby strony mogły osiągnąć porozumienie. Coraz częściej mówi się o tym, że bramkarz polskiej kadry opuści stolicę Piemontu i przeniesie się w inne miejsce. Agent piłkarski David Lee z CAA Stellar wyraził swoje przekonanie, że Szczęsny pozostanie bramkarzem Juventus w następnym sezonie.

Lee podkreślił, że reprezentant Polski czuje się bardzo dobrze w klubie z Serie A i ma świetne warunki życia na północy Italii, co stanowi powód do pozostania. Podobnego zdania co Lee jest Piotr Koźmiński z “WP. SportoweFakty”. Koźmiński argumentuje, że trudno byłoby Szczęsnemu uzyskać gdzie indziej tak atrakcyjną pensję jak w Juventusie, a dodatkowo bramkarz czuje się dobrze w tym klubie.

Według informacji Koźmińskiego, polski bramkarz nie zmieni klubu po sezonie, a jego obecny kontrakt z Juventusem obowiązuje do lata 2025.