Wojciech Szczęsny doznał poważnej kontuzji! Aktualizacja stanu zdrowia, sytuacja zła

W pierwszej kolejności, Wojciech Szczęsny został bohaterem meczu barażowego po obronieniu decydującego karnego w serii jedenastek przeciwko reprezentacji Walii. Następnie, powrócił skutecznie do bramki Juventusu, gdzie został okrzyknięty pechowcem. W meczu przeciwko Torino, Szczęsny wykazał się kilkoma dobrymi interwencjami, lecz w końcówce spotkania został uderzony w twarz przez Adama Masinę.

Mimo to, powrócił na boisko, ale doniesienia o jego zdrowiu nie były optymistyczne. Włoscy dziennikarze sugerowali, że mógł doznać złamania kości nosowych. Zatem, w najbliższych godzinach miał przejść badania w centrum medycznym klubu w celu potwierdzenia tego stanu rzeczy.

Istniało także ryzyko, że Juventus straci Szczęsnego na kilka meczów. Nie można wykluczyć, że w przyszłości będzie musiał występować w specjalnej masce chroniącej zrastające się kości.