Sensacyjne wydarzenie w Częstochowie! Sebastian Musiolik obciążył swoich byłych kolegów [WIDEO]

W bramce Rakowa pojawił się Dusan Kuciak, którego przeniesienie medyczne z Lechii Gdańsk zostało sfinalizowane kilka godzin wcześniej. Słowak mógłby stać się antybohaterem w swoim debiucie. W 29. minucie, tuż przed polem karnym, próbował zatrzymać szarżującego Ennaliego, a sędzia Tomasz Musiał pokazał czerwoną kartkę Słowakowi.

Sytuacja była bardzo kontrowersyjna, arbiter po obejrzeniu powtórki na monitorze cofnął swoją decyzję, a Kuciak pozostał w grze. Jednak po przerwie Raków, a dokładniej Giannis Papanikolau, otrzymał czerwoną kartkę. W stykowej sytuacji Grek trafił nogą w twarz Szymona Czyża i został ukarany drugą żółtą kartką, co w efekcie oznaczało czerwoną kartkę.

Mimo osłabienia, gospodarze byli bliscy zdobycia gola. Jednak przynajmniej w dwóch sytuacjach po strzałach Ante Crnaca kapitalnie bronił Daniel Bielica. W doliczonym czasie gry, po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła na głowę Sebastiana Musiolika.

Ten skoczył wyżej od obrońców Rakowa, Kuciak spóźnił się z interwencją i stało się nieszczęście dla Rakowa. Musiolik kilka miesięcy temu opuścił Częstochowę i trafił do Zabrza, a dzisiaj trafił swoich byłych kolegów w bardzo ważnym meczu. Po tym spotkaniu Górnik, będący rewelacją wiosny, przesunął się na czwarte miejsce przed sobotnimi i niedzielnymi meczami.

[Ustawili mecz w polskiej lidze? Żółta kartka – Raków Częstochowa: Matej Rodin, Giannis Papanikolaou. Czerwona kartka za drugą żółtą – Raków Częstochowa: Giannis Papanikolaou (58).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 5 198. Raków Częstochowa: Dusan Kuciak – Bogdan Racovitan, Matej Rodin (46.

Erick Otieno), Stratos Svarnas – Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Ben Lederman (62. Gustav Berggren), Jean Carlos Silva – John Yeboah (62. Peter Barath), Ante Crnac (90+3.

Marcin Cebula), Władysław Koczerhin (75. Bartosz Nowak). Górnik Zabrze: Daniel Bielica – Boris Sekulic, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza – Kamil Lukoszek (75.

Sebastian Musiolik), Dani Pacheco, Szymon Czyż (61. Piotr Krawczyk), Damian Rasak, Lawrence Ennali (88. Soichiro Kozuki) – Adrian Kapralik (88.

Paweł Olkowski).