Chemik Police powrócił na siatkarski tron bez pieniędzy, ale z mistrzostwem Polski.

Chemik przekonał się zdecydowanie pomyślny w wielkim finale, pomimo kłopotów finansowych. Klub stracił swojego głównego sponsora, Grupę Azoty, i ma zaległości finansowe wobec zawodniczek. Mimo to, pokazały one charakter i wysoki poziom sportowy.

W dwóch ostatnich meczach policzanki nie straciły nawet seta, a dzisiaj były gorsze tylko w pierwszej partii. Drużyna włoskiego trenera Marco Fenoglio dominowała na parkiecie i pozbawiła złudzeń podopieczne Stephane’a Antigi na kontynuowanie finałowej rywalizacji. Był to zarazem ostatni występ Chemika w tym składzie, ponieważ zespół rozpadnie się po tym sezonie.

Już 10 zawodniczek z obecnej drużyny podpisało wstępne kontrakty z innymi klubami. W dzisiejszym meczu najwięcej punktów dla Chemika zdobyła Elizabet Inneh-Varga (23), wybrana MVP meczu. Martyna Łukasik i Saliha Sahin zdobyły po 13 punktów, a dla pokonanych Amanda Coneo 23.

To jedenaście tytułów mistrza Polski dla klubu z Polic.