Łukasz Fabiański i Jakub Błaszczykowski mają specjalną rolę na Euro 2024, radosna wiadomość dla fanów!

Reprezentacja Polski nie zdołała bezpośrednio awansować na zbliżające się mistrzostwa Europy w Niemczech. Przez okres eliminacji “Biało-Czerwoni” prezentowali zmienną formę. Michał Probierz, po objęciu kadry po Fernando Santosie, walczył o to, aby polscy kibice mogli cieszyć się z występów reprezentacji podczas imprezy w Niemczech. Mimo trudności udało im się awansować, pokonując Estonię 5:1 oraz Walię po rzutach karnych, gdzie bohaterem był Wojciech Szczęsny.

W turnieju drużyna z Robertem Lewandowskim na czele znalazła się w ćwierćfinale, gdzie ostatecznie przegrali po serii rzutów karnych z Portugalią. Zgodnie z informacją dyrektora TVP Sport, Jakuba Kwiatkowskiego, trójka byłych reprezentantów pojawi się na mistrzostwach Europy w roli ekspertów. 28 czerwca 2018 roku w Wołgogradzie odbył się ostatni turniej, w którym panowie zagrali razem w kadrze. Teraz Piszczu, Fabian i Kuba będą ekspertami @sport_tvppl podczas meczów EURO 2024.