×

WTA Stuttgart: Iga Świątek vs Elise Mertens. O której godzinie pierwszy mecz Igi Świątek? Super Express.

WTA Stuttgart: Iga Świątek vs Elise Mertens. O której godzinie pierwszy mecz Igi Świątek? Super Express.

Iga Świątek rozpoczyna swoją walkę na turnieju WTA w Stuttgarcie. Jej pierwszą rywalką będzie Elise Mertens, która wcześniej pokonała Tatjanę Marię wynikiem 6:1, 4:6, 6:0. Polka i Belgijka spotkają się po raz pierwszy.

Mertens zajmuje 30. miejsce w rankingu singlowym i jest jedną z najlepszych deblistek na świecie, obecnie zajmując drugie miejsce. W swojej seniorskiej karierze wygrała aż 63 z 72 meczów na mączce, co stanowi imponujące 88 procent. Iga Świątek ma na swoim koncie 7 z 19 turniejowych zwycięstw na tej nawierzchni, mimo że tylko 20 procent sezonu kobiecego cyklu rozgrywane jest na ziemi.

Świątek wyraziła radość z powrotu na mączkę i przyznała, że czekała na turnieje na tej nawierzchni, podkreślając, że turniej w Stuttgarcie budzi w niej świetne wspomnienia. Jest jednak mało czasu na oswojenie się z nową nawierzchnią, a korty w Stuttgarcie nie są typową ziemią. Mimo że pokryte są cienką warstwą mączki na twardym podłożu, co nadaje im śliskość, gra na nich odbywa się stosunkowo szybko.

Świątek zaznaczyła, że nawierzchnia jest dość szybka, wręcz pomiędzy kortami twardymi a tradycyjną mączką. Dodatkowo, musi się przyzwyczaić do nowego poruszania się na tym typie kor. Mimo tych wyzwań, jest przekonana, że szybko się dostosuje, mając pozytywne doświadczenia z poprzednich lat.

Transmisja z turnieju WTA Stuttgart 2024 będzie dostępna na antenie Canal+ Sport.

Post Comment