Siatkarski mistrz Polski podał ważną wiadomość. Jest decyzja w sprawie kluczowego gracza

Sześcioletni okres w PlusLidze spędził w Zaksie Kędzierzyn. Zdobył liczne sukcesy, w tym zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2021 oraz 4 złote i 3 srebrne medale mistrzostw Polski.

Podkreślił, że klub zwrócił się do niego z propozycją kontynuacji współpracy, co jest dla niego ważne. Wyraził również swoje pragnienie pozostania w Jastrzębskim Węglu, uznając klub za najlepszy w Polsce, Europie i na świecie.

Toniutti wyraził przekonanie, że Jastrzębski Węgiel nadal posiada możliwości, aby razem tworzyć historię klubu. Zaznaczył, że mają szansę na drugie z rzędu mistrzostwo Polski oraz udział w finale Ligi Mistrzów, gdzie zmierzą się z włoskim Itasem Trentino.

Wyraził nadzieję na zwycięstwo, mając cel wygrania Ligi Mistrzów z dwoma różnymi klubami. Prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol, z zadowoleniem potwierdził wypełnienie umowy z Toniuttim.

Wyraził również nadzieję, że w przyszłości będą kolejne odsłony współpracy.