Michał Listkiewicz: Nie pozwolą rzucać w siebie prezesi z Łazienkowskiej

Gonçalo Feio objął nowe stanowisko w Legii Warszawa z łagodną stanowczością ukrytą za pozorną dobrodusznością, jak u Kazimierza Górskiego. Czy pokaże również charakter w klubie? Prezesi nie pozwolą na niestosowne zachowanie.

Życzę mu uniknięcia podobnego losu jak jego poprzednicy. Feio zaskakuje swoją znajomością języka polskiego i wyczuciem słowiańskiej melodii. Ci, którzy przybyli do lokalnego klubu, przepadli.

Ma nadzieję, że piłkarze Radkowi Majewskiemu z Pruszkowa i Viniciusovi da Silva z Gdyni przebiją się w swojej karierze. Czasami lokalni włodarze przesadzają w dążeniu do tworzenia sportowych potęg na lokalną skalę. Wójt Stężycy zdecydował się zbudować siatkarską potęgę obok klubu piłkarskiego.

Trzęsienie w Legii przyniesie efekt, a co w sprawie przyszłości Josue? Sportowiec amator zasługuje na większe uznanie niż zawodowiec, przekonuje nas do tego dziennikarz radiowy. Wiedza i pracowitość bez dodatku empatii i społecznikowskiej żyłki nie przynoszą korzyści.

Rządzący odchodzi w wyniku zmian politycznych. Jakie to przyniesie skutki dla sportu w Gdyni? Oby personalne rewolucje w miastach, powiatach i gminach nie przyniosły zapaści w finansowaniu sportu.

Bo demagogia wciąż ma wielu wyznawców. Musi być lepiej!