Robert Lewandowski pod obserwacją gwiazd. To oni podziwiali mistrza Barcelony w meczu Ligi Mistrzów

Spotkanie reklamowano jako bitwę gwiazd. Z jednej strony Kylian Mbappe, który ma niesamowite statystyki, a u rywali Robert Lewandowski.

Jednak tym razem żaden z tych asów nie powiększył strzeleckiego dorobku. Na listę strzelców wpisywali się inni gracze.

Bohaterem klubu z Katalonii był Raphinha, strzelec dwóch goli. A wygraną przypieczętował Andreas Christensen.

Wielki bojkot piłkarzy Barcelony. Barcelona prowadziła, ale po przerwie PSG w ciągu trzech minut strzelił dwa gole (Dembele i Vitinha).

Jednak ten wieczór należał do mistrza Hiszpanii, który przechylił szansę na swoją korzyść i jest w lepszej sytuacji przed rewanżem w Katalonii. Tak jak wspomnieliśmy powyżej Lewandowski gola nie strzelił, ale jak zwykle pracował dla drużyny.

Zasłużył na wysoką notę i tak też został oceniony przez hiszpańskie media, które bardzo go kompletowały za występ w Paryżu. Triumf Barcy z trybun obserwowali m.in.

były prezydent Nicolas Sarkozy, a także byłe asy światowej piłki jak Brazylijczyk Ronaldinho (grał w obu klubach) i Portugalczyk Luis Figo. Xavi powiedział to o Lewandowskim.