Następne wielkie zmiany w Legii Warszawa: Nowy zespół w stolicy stawia na kobiety.

Skład żeńskiego zespołu Legii LOTTO 3×3 Warszawa zostanie wzmocniony przez sześć cenionych zawodniczek. Trzy z nich, Marta Marcinkowska, Marta Stawicka i Weronika Papiernik, uczestniczyły w marcu br. w zgrupowaniu Reprezentacji Polski 3×3 kobiet.

Zespół będzie również zawierał Jowitę Ossowską, Karolinę Stefańczyk i Marzenę Marciniak. Władze koszykarskiej Legii wyznaczyły ambitne cele dla nowej drużyny, dążąc do osiągnięcia najwyższych wyników, z mistrzostwem Polski na czele. Przewodniczący Rady Nadzorczej koszykarskiej Legii, Jarosław Jankowski, podkreślił oczekiwania co do nowego zespołu oraz zaangażowania Legii w promocję koszykówki 3×3 kobiet.

Koszykówka 3×3 jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, idealnie odpowiadającą oczekiwaniom współczesnego kibica. Rozgrywki odbywają się na świeżym powietrzu, co przyciąga uwagę fanów. Widowiskowa rywalizacja i zainteresowanie kibiców sprawiły, że dyscyplina zyskuje coraz większą popularność.

Prezentacja nowego zespołu odbędzie się podczas spotkania męskiej drużyny Legii z Anwilem Włocławek. Pierwsza okazja, by zobaczyć nową kobiecą drużynę z Warszawy w akcji, nadarzy się już w pierwszym tygodniu czerwca podczas turnieju w Łodzi. Sezon w rozgrywkach kobiet 3×3 trwa od późnej wiosny do początku jesieni, a turnieje odbywają się w weekendy, w miastach na terenie całej Polski.