Iga Świątek gra pierwszy mecz BJK Cup przeciwko Szwajcarii – Polska. Kiedy i o której?

Iga Świątek już dziś rozpocznie rywalizację w meczu Szwajcaria – Polska o awans do turnieju finałowego Bille Jean King Cup. Jest liderką polskiej drużyny, a w zastępstwie Magdy Linette, drugą rakietą będzie Magdalena Fręch.

Początek meczu zaplanowano na piątek o godz. 14.

Świątek wspomina, że ostatni mecz BJK Cup grała w Polsce i teraz zespół zmierzy się na wyjeździe, spodziewając się głośnego dopingowania szwajcarskich kibiców. Mimo to, liczy na wsparcie polskich fanów.

Belinda Bencic jest w ciąży, a Viktorija Golubic zmaga się z kontuzją. Iga Świątek planuje taktyczne przygotowanie i skupienie na własnej grze przed meczem ze swoją pierwszą rywalką, Simoną Waltert, zajmującą 158. miejsce w rankingu.

Początek tego meczu o godzinie 14. Planowane są również kolejne rozgrywki, w których Iga stanie do pojedynku z Celine Naef, zaś Magdalena Fręch zmierzy się z Simoną Waltert.

Dodatkowo odbędzie się mecz debla.