Iga Świątek wygrywa z Simoną Waltert! Polska prowadzi nad Szwajcarią w Pucharze BJK!

Iga Świątek jest liderką polskiej drużyny w meczu Szwajcaria – Polska Bille Jean King Cup. Jej rywalką będzie Simona Waltert, zastępująca Belindę Bencic, która jest w zaawansowanej ciąży.

Magdalena Fręch zastąpi nieobecną Magdalenę Linette. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 14.

Świątek podkreśliła, że mimo spokojnego miasta, mecz nabierze energii dzięki wsparciu fanów. W rozmowie ze szwajcarską telewizją SRF, Świątek wyraziła gotowość do silnego wsparcia szwajcarskich kibiców i polskich fanów na trybunach.

Pomimo tych okoliczności, skupi się na swojej pracy. Simona Waltert, rywalka Świątek, zajmuje 158. miejsce w rankingu.

Świątek wyraziła determinację, że skupi się głównie na sobie i swoim występie na korcie. Plan meczów na dzień drugi przewiduje spotkania Iga Świątek – Celine Naef oraz Magdalena Fręch – Simona Waltert, a także mecz debla.