×

Anita Włodarczyk ogłasza koniec kariery! Co oznacza ta decyzja dla polskiego sportu?

Anita Włodarczyk ogłasza koniec kariery! Co oznacza ta decyzja dla polskiego sportu?

Anita Włodarczyk wystąpi na igrzyskach olimpijskich po raz piąty w swojej karierze. Od 2012 roku jest nieprzerwanie mistrzynią olimpijską, co sprawia, że jest jedną z ikon reprezentacji Polski. W swoim najlepszym występie rzuciła młotem na odległość 82,29 metrów podczas igrzysk w Rio de Janeiro.

Podczas udziału w programie “Dzień Dobry TVN” razem z Robertem Korzeniowskim, Julią Szeremetą i Elżbietą Wójcik, Włodarczyk opowiadała o przygotowaniach do igrzysk, biorąc pod uwagę okres świąteczny. W rozmowie z “TVP Sport” w zeszłym roku Anita Włodarczyk wypowiedziała się na temat presji związanej z zbliżającą się imprezą w Paryżu, mówiąc, że nie odczuwa presji i że ma komfort psychiczny oraz motywację do walki o czwarte złoto. Młociarka podkreśliła, że choć te igrzyska będą jej ostatnimi, to nie będzie to koniec jej kariery sportowej.

Zaznaczyła, że jest szkoda zakończyć karierę mając lat 39 i wyraziła gotowość do kontynuowania sportowej rywalizacji. W swojej karierze zdobyła trzy złote medale igrzysk olimpijskich, cztery złote krążki z mistrzostw świata oraz tyle samo w ramach mistrzostw Europy.

Post Comment