×

Kiedy jest mecz Hurkacza w Monte Carlo? O której godzinie jutro? (Polish)

Kiedy jest mecz Hurkacza w Monte Carlo? O której godzinie jutro? (Polish)

Hubert Hurkacz, zaledwie dwa dni po zwycięstwie w Estoril, rozpoczął walkę w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Mimo zmęczenia ponownie pokazał swoją klasę. Jego kolejnym rywalem będzie Hiszpan Roberto Bautista Agut, który w 2019 roku był nawet w Top-10 rankingu.

Posiada mieszkanie w Monte Carlo i spędza tam dużo czasu, co może być jego atutem. Podczas meczu z Jackiem Draperem z trybun kibicowali mu rodzice oraz młodsza siostra Nika, co z pewnością było dla niego dużym wsparciem. Hubert Hurkacz walczył nie tylko z niewygodnym leworęcznym rywalem, ale również ze zmęczeniem.

W końcówce drugiego seta miał wyraźny kryzys i wydawało się, że opadł z sił. Mimo prowadzenia 5:3 i serwowania, roztrwonił przewagę i musiał walczyć o zwycięstwo w tie-breaku. Jednak w decydującej partii grał znów wspaniale.

Warto zauważyć, że z turnieju w Monte Carlo wycofał się z powodu kontuzji Carlos Alcaraz. Hubert Hurkacz i Roberto Bautista Agut grali ze sobą już pięć razy, a bilans tej rywalizacji to 3-2 dla Hiszpana. Co istotne, Polak był górą w dwóch ostatnich spotkaniach.

Ostatnio wrocławianin wygrał z Bautistą Agutem pewnie 6:3, 6:2 podczas końcówki poprzedniego sezonu w Paryżu na twardym korcie. Transmisja z turnieju ATP w Monte Carlo będzie dostępna na Polsacie Sport i innych sportowych kanałach Polsatu.

Post Comment