×

Transmisja TV Iga Świątek – Pliskova WTA Doha: Gdzie oglądać mecz Świątek – Pliskova STREAM ONLINE LIVE 17.02.2024

Transmisja TV Iga Świątek – Pliskova WTA Doha: Gdzie oglądać mecz Świątek – Pliskova STREAM ONLINE LIVE 17.02.2024

Iga Świątek, już dzisiaj, zagra w półfinale turnieju WTA w Dausze. Jej rywalką będzie przeżywająca renesans formy Czeszka – Karolina Pliskova. Pliskova zwyciężyła Naomi Osakę 7:6, 7:6, aby dotrzeć do półfinału, podczas gdy Świątek pokonała Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:0. Świątek wyraziła swoje zadowolenie z gry w Dausze, gdzie wcześniej wygrała turniej w latach 2022 i 2023.

Teraz ma szansę na pierwszy w swojej karierze hat-trick, wygrywając te same zawody trzy razy z rzędu. Pliskova, liderka rankingu, ma za sobą dobrą grę, a Świątek ma kiepski bilans przeciwko niej. Jednakże, mówi, że nie ma nic do stracenia i ma nadzieję na swoje szanse. Pierwszym meczem między Świątek a Pliskova był finał turnieju WTA w Rzymie w 2021 roku, w którym Świątek zdemolowała Czeszkę 6:0, 6:0.

Kolejne dwa mecze były już bardziej zacięte, 4:6, 6:1, 6:2 rok temu w Stuttgarcie i 7:6, 6:2 w Montrealu, również w poprzednim sezonie. Pliskova, była liderka rankingu, jest znana z potężnego serwisu i imponującej regularności trafianego pierwszego podania. Jednak jej gorsze cechy to zwrotność i mobilność. Zmiana ruchu serwisowego przez Świątek przekłada się na lepsze efekty.

Teraz regularnie trafia podaniem z prędkością ponad 180 km/h. Mówi, że ta zmiana jest dla niej naturalna i planowali ją od dawna. Półfinał między Świątek a Pliskova rozpocznie się około godziny 16.30-17.00 polskiego czasu.

Post Comment