×

WTA Doha: Iga Świątek vs Karolina Pliskova. Kiedy i o której godzinie gra Iga Świątek w półfinale dzisiaj?

WTA Doha: Iga Świątek vs Karolina Pliskova. Kiedy i o której godzinie gra Iga Świątek w półfinale dzisiaj?

Iga Świątek już dzisiaj zagra w półfinale turnieju WTA w Dausze. Jej rywalką będzie przeżywająca renesans formy Czeszka Karolina Pliskova, która ograła 7:6, 7:6 Naomi Osakę. Polka wcześniej pokonała 6:4, 6:0 Wiktorię Azarenkę.

Znów pokazała, że na wolniejszych kortach w Katarze czuje się jak ryba w wodzie. – Uwielbiam tutaj grać – uśmiechała się Iga Świątek, która mecz w półfinale turnieju WTA w Dausze zagra już w piątek 16 lutego 2024. Najpierw zdemolowała Czeszkę 6:0, 6:0 w pamiętnym finale WTA Rzym 2021.

Kolejne dwa mecze były już bardziej zacięte – 4:6, 6:1, 6:2 rok temu w Stuttgarcie i 7:6, 6:2 w Montrealu, również w poprzednim sezonie. Pliskova to była liderka rankingu. Jej największy atut to oczywiście potężny serwis, imponuje regularnością trafianego pierwszego podania, posyła mnóstwo asów.

Poza tym świetnie returnuje, z głębi kortu potrafi razić mocnymi uderzeniami. Minusy w grze Pliskovej to gorsza zwrotność i mobilność, ale na wolnym korcie w Dausze wysoka Czeszka radzi sobie bardzo dobrze. Tuż przed turniejem w Katarze wygrała turniej WTA w Cluj.

– Ona jest liderką rankingu, gra bardzo dobrze. Mam z nią kiepski bilans, ale nie mam nic do stracenia. Mam nadzieję, że będę miała swoje szanse – mówi Pliskova.

Polka w przerwie zimowej zmieniła ruch serwisowy, co daje coraz lepsze efekty. Teraz regularnie trafia podaniem z prędkością ponad 180 km/h. W środowym meczu z Jekateriną Aleksandrową (6:1, 6:4) posłała 5 asów.

W obu pierwszych spotkaniach w Dausze Iga Świątek miała ponad 70 procent trafianego pierwszego podania, a to znakomite statystyki. Polka przyznaje, że w ostatnich miesiącach razem z trenerem Tomaszem Wiktorowskim bardzo dużo pracowała nad serwisem. Teraz jej ruch ramienia przy pierwszym podaniu jest krótszy.

– Tę zmianę planowaliśmy od dawna, ale ciężko było znaleźć na to odpowiedni czas – zdradziła Iga. – Zamach jest teraz bardziej płynny. Ta zmiana jest w pewnym sensie dla mnie naturalna, tym bardziej, że serwowałem tak, gdy byłam młodsza.

Przed tą zmianą czasami gdy na korcie byłam bardziej spięta, serwowało mi się trochę gorzej. Chcieliśmy tego uniknąć – dodała Świątek. Początek półfinału Świątek – Pliskova ok. 15 po meczu Rybakina – Pawluczenkowa).

Transmisja TV z turnieju WTA w Dausze na antenie Canal+ Sport.

Post Comment