×

Legia zaczyna ponownie walkę europejską, Paweł Wszołek przekazał wiadomość na dwumecz z Molde. Słowa są: Super Express.

Legia zaczyna ponownie walkę europejską, Paweł Wszołek przekazał wiadomość na dwumecz z Molde. Słowa są: Super Express.

Podopieczni trenera Kosty Runjaicia zmierzą się w tej fazie zmagań z Molde. Rok temu na tym samym etapie poznański Lech rywalizował z innym norweskim zespołem, FK Bodø/Glimt. Po bezbramkowym remisie w Skandynawii, Kolejorz wygrał u siebie 1:0.

Potem uporał się jeszcze z przeciwnikiem ze Szwecji, by dopiero w ćwierćfinale – zresztą w heroicznych bojach – dać się wyeliminować dużo wyżej notowanej Fiorentinie. Teraz o (co najmniej) powtórzeniu pucharowego szlaku poznaniaków myślą przy Łazienkowskiej. Droga też wiedzie przez Norwegię.

Przed wyprawą do Molde szalenie ważne mentalnie było dla nas ligowe zwycięstwo w Chorzowie – mówi Paweł Wszołek. Liczy się także to, że zachowaliśmy czyste konto. Yuri Ribeiro też podkreśla wagę wygranej z Ruchem dla wzmocnienia „mentalu” stołecznej drużyny.

*Doda nam pewności przed kolejnymi spotkaniami* – uważa portugalski defensor Legii. W kontekście rywalizacji z Molde zwraca uwagę na pewien techniczny szczegół czwartkowej rywalizacji. *Zagramy przeciwko silnej drużynie, i to na sztucznej murawie* – przypomina.

Legia w ostatnim czasie na tego typu nawierzchni radziła sobie „w kratkę”. Latem 2021 wygrała na wyjeździe na sztucznej trawie ze wspominanym już wcześniej Bodø/Glimt. Zdarzało jej się jednak w takich okolicznościach przegrać z FK Astana w Kazachstanie, a także bezbramkowo remisować z Europa FC z… Gibraltaru oraz z fińskim Kuopion Palloseura.

Natomiast kłopotu dla legionistów nie powinna stanowić temperatury. W Molde w czwartek temperatura może tylko nieznacznie spaść poniżej zera. A poza tym… *Norweska pogoda?

Dla nikogo nie powinna być problemem. W Polsce też mrozów doświadczamy* – mówił nam z uśmiechem Paweł Wszołek. Zaś wyzwanie stojące w tym dwumeczu przed swą drużyną tak naprawdę zamykał w czterech słowach.

*Niech ta przygoda trwa! * – dodawał, mając na myśli tegosezonowy pucharowy marsz Legii przez kolejne przeszkody w Lidze Konferencji. Mecz Molde FK – Legia w LKE rozpocznie się w czwartek o godz.

18.45. Transmisja w TVP 2 oraz w TVP Sport i na platformie Viaplay.

Post Comment